0

Sıkça Sorulan Sorular

Güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Güneş kremi seçerken ilk olarak UVA ve UVB ışınlarına karşı koruması olduğundan emin olunmalı. Sonra cilt tipine uygun ürün seçilmeli, kuru bir cildiniz varsa yağlı ciltler için olan koruyucu alınmamamlı aksi durumda ciltte sivilcelenmeye sebep olabilmektedir.

SPF ve GK ne demektir?
SPF-Sun Protection Factor, Türkçe karşılığı GKF Güneş Koruma Faktörü. Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı en önemli koruyucudur. Güneş yanıklarını önemli ölçüde engeller ve kansere karşı koruma sağlar.


Bebeklere özel güneş kremi nasıl seçilir?
Bebeklerin cildi çok hassas olduğundan güneş ışınlarına direkt maruz kalma zamanları çok iyi ayarlanmalıdır. Bebekler için güneş kremi seçerken kimyasal madde içermeyen ürünler seçmeye özen gösterilmelidir.


Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Sipariş edilen her ürünün kargoya verilme süresini ürün detay sayfasında bulunan teslimat & iade sekmesinde bulabilirsiniz


Sipariş ettiğim ürün ne kadar sürede elime ulaşır?
Sipariş edilen ürün hafta sonu veya resmi tatil değilse kargoya ulaştıktan sonra 1-3 gün içersinde elinize ulaşır.


Müşteri temsilcisiyle iletişime nasıl geçebilirim?
Müşteri temsilcimizle iletişime geçmek için; 0850  304 26 76 numarasını arayabilir, web sitemizeki https://endudu.com/iletisim iletişim formunu doldurarak veya info@endudu.com a mail yoluyla ulaşabilirsiniz.


Makyaj temizleyiciler cilt tipine göre farklılık gösterir mi?
Her insanin sahip olduğu cilt yapısı farklıdır, genel olarak yağlı ,kuru ve karma olarak adlandırılır.Her cilt tipi için farklı makyaj temizleyicisi kullanılmalıdır. Cildinize uygun olmayan bir temizleyici kullanmanız cildinizi tahriş edebilir, sivilcelenme yağlanma sorunları yaratabilir.


Güneş ışınları herkeste aynı derecede etki eder mi?
Güneş ışınları kişiden kişiye, genetik yapıya ve bronzlaşma derecesine göre farklı derecelerde etki eder. Bu özelliklere göre kişilerin güneş ışıklarına koruyucu madde kullanarak maruz kalabilme dereceleride farklıdır.


Bebekler için kaç faktör güneş kremi kullanmalıyız?
Bebekler için  güneş faktörünüz; yüksek sıcaklıktaki yerde yaşayanlar için en az  50 faktör daha serin yerlerde yaşayanlar için en az 30 faktör içeren ürünler tercih edilmelidir.


UVA ve UVB ışınlarının cilde ne gibi zararları vardır?  
UVA ışınları cilt yaşlanmasına,  güneş alerjisine ve cilt kanseri riskinin artmasına neden olur. UVB ışınları ise cildi derin den etkileyen yanıklar oluşturur , DNA hasarına yol açararak cilt kanserinin oluşmasında etkili olur.


Bronzlaştırıcı seçerken cilt tipi önemli mi?
Bronzlaştırıcı seçerken cilt tipi önemlidir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz daha çok toz bronzlaştırıcılar kullanmalısınız yada kuru bir cilde sahipseniz o zaman da jel halindeki bronzlaşırıcıları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.


Makyaj temizleyiciler cilde zarar verir mi?
Kozmetik ürünler alırken çok dikkatli olunmalıdır.  Özellikle göz ve dudak bakım için olan ürünler ekstra özen ister. Bu ürünleri alırken sağlık sertifikası olup omadığı kontrol edilip alınması gerekir. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerden yada nerde üretildiği bilinmeyen markasız ürünlerden uzak durulmalıdır.


Çocuklar ve yetişkinler aynı güneş koruyucusunu kullanabilir mi?
Çocukların cildi yetişkinlere oranla çok daha fazla hassas olduğundan dolayı onlar için üretilen ürünleri kullanmalıdırlar. Yetişkinler için olan ürünler coçuklarda tam olarak sağlıklı etki bırakmayabilir.


Aldığım ürünü değiştirme imkanım var mı? 
Alınan ürün web sitemizde bulunan Değişim,İptal ve İade İşlemleri sayfasındaki şartlara uygun ise değişim gerçekleştirilebilir.


Güneş sonrası koruyucuları kullanmamızın sebebi nedir?
Gün boyu güneşin altında kaldıktan sonra cilt hassaslaşır, ciltte kuruma ve buna bağlı çatlamalar oluşabilir. Bu durumda kalan cilt için yoğun bir bakım uygulamak gerekir.

Üye olmadan verilen siparişlerin takibi nasıl yapılır ?
Sisteme giriş yapmadan httpss://endudu.com/siparis-takibi adresinden, siparişinizi gerçekleştirdiğiniz eposta adresi ve sipariş numarası ile takibini yapabilirsiniz.