0
Fırsat Ürünü
%43 ekstra indirim
120,67 TL
68,75 TL

Golden Goat 2 Keçi Sütü Bazlı 400 gr Bebek Maması

Marka : Golden Goat
%43 indirim
120,67 TL 68,75 TL
1 iş günü içerisinde kargoya verilecektir
Ürünü Paylaş :
Ürün Açıklaması

SON KULLANMA TARİHİ: 08.09.2021

ÜRETİM TARİHİ: 09.06.2018

 

SİTEMİZDE SON KULLANMA TARİHİNE 4 AY KALAN ÜRÜNLERİN SATIŞI YAPILMAMAKTADIR.

Golden Goat klinik açıdan değerlendirmiş olup tek keçi sütü formülü olan  Golden Goat, tam keçi sütünden yapılmış besin yönünden eksiksiz keçi sütü formülüdür.

Golden Goat Keçi Sütü 2 Numara Bebek Maması 400 gr

  • Golden Goat 2,içeriğinde bulunan zengin vitamin ve kalsiyum sayesinde güvenle kullanabileceğiniz organik devam sütüdür.

  • Anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda kullanabileceğiniz bir bebek devam sütüdür.

  • Kimyasal işlemlerden geçmeden, doğal yollarla beslenen keçilerin sütünden üretilen forma sahiptir.

  • Keçi sütünün yapısında bulunan özel proteinler sayesinde, diğer bebek mamalarına göre alerjik etkisi daha az olan bir keçi sütüdür. Ayrıca keçi sütünün yapısında bulunan bu proteinler sindirimi kolaylaştırıcı yapıdadır.

  • Yapısında bulunan nükleotidler sayesinde bebeklerin bağışıklık sistemini güçlendiren devam sütüdür.

  • Karbonhidrat olarak içeriğinde sadece keçi sütünde bulunan laktoz bulunmaktadır, ekstra şeker ilavesi yoktur.

  • 6 aylık ve üzeri bebekler için özel olarak üretilmiştir.

  • Golden Goat 2 Keçi Sütü kullanımı, bebek biberonunu ve emziğini 10-15 dakika boyunca kaynatınız, mama suyunu da kaynatıp bir süre ılımasını bekledikten sonra 30 ml biberona 1 kaşık(4-5 gr) mama ekleyin. Hazırlanan her mama tek bir öğün için geçerlidir.


Golden Goat Süt Formülü

Doğal özellikteki Keçi sütünün,  formülde bütün halde keçi sütü kullanılarak en iyi şekilde korunabilir.

Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu, tam yağlı keçi sütünden üretilen bu formülün Avrupa standartlarına uygun olduğuna karar vermiştir. bebek ve devam formülü yönetmeliklerinin yeniden düzenlenmesi yönünde görüş bildirmiştir. (EFSA Diyetetik Ürünler Paneli (2012). Keçi sütü proteinlerinin bebek formüllerinde ve devam formüllerinde bir protein kaynağı olarak kullanılmasının uygunluğu üzerine bilimsel görüşler. EFSA Bülteni 10: 2603)

Referanslar
Grant, Rotherham, ve ark. (2005). Pediatri ve Çocuk Sağlığı Bülteni 41: 564. İnek sütüyle beselenen bebekler ile Keçi sütü ile beslenen bebekler  arasında iki taraflı bilinmeyeliin karşılaştırılması.

Zhou, S.J, Sullivan ve ark. (2014) İngiliz Beslenme Dergisi 111, 1641 Keçi sütlü bebek formüllerinin besin değeri açısından tüm bebekler için uygunluğu: çift taraflı bilinmeyenli, rastgele ve kontrollü çalışma. 

Tannock, Lawley ve ark. (2013) Keçi Sütü Formülü, İnek Sütlü Formül veya Anne Sütü ile Beslenmiş Bebeklerde Dışkı Mikrobiyotalarının Yapısının Karşılaştırılması 79: 3040
EFSA Diyatetik Ürünler Paneli (2012). Keçi sütü proteinlerinin bebek formüllerinde ve devam formüllerinde bir protein kaynağı olarak kullanılmaya uygunluğu üzerine bilimsel görüşler. EFSA Bülteni 10: 2603

Gelişme Sonuçları
inek  veya Keçi  formülüyle beslenmiş bebeklerin ağırlıklarında bir değişiklik gözlemlenmemiştir.

Besin değeri sonuçları
Büyümekte olan bebeklerin besin değeri seviyeleri de kontrol edilmiştir.

Örne Olarak Demir; kanda oksijen taşıyıcı protein görevi gören ve demir alımı göstergesi olan hemoglobin oranı aracılığıyla incelenmiştir. Keçi sütü formülü ile beslenmiş bebekler ile anne sütü ile beslenmiş bebeklerin hemoglobin seviyelerinde farklılık gözlemlenmemiş, formülün yeterli miktarda demir içerdiği tespit edilmiştir.

Folik asit: Keçi sütü formülü ile beslenmiş bebeklerde folik asit seviyesinin sağlıklı bebeklerde görülen aralıkta olduğu belirlenmiş, formülün yeterli miktarda demir içerdiği tespit edilmiştir.

Bu sonuçların incelenmesinin ardından Avrupa Gıda Güvenliği Kurumu, keçi sütünün bebek ve devam formülleri için bir protein kaynağı olarak kullanılmaya uygun olduğu kararını vermiştir.

Süt Formülü
Keçi sütünün doğal özellikleri, bir formülde bütün halde keçi sütü kullanılarak en iyi şekilde korunabilir.

Golden Goat® keçi sütü formülü:

Keçi sütünün, 6 ay ve üzeri bebekler* için uygun olarak belirlenmiş seviyedeki eşsiz proteinleri temel alınarak oluşturulmaktadır.
Bebekler* için gerekli besinleri içermektedir,

örneğin:
Laktoz
Gerekli vitamin ve mineraller
Seçilmiş bitkisel yağlarından elden edilen önemli yağ asitleri 
* İşlenmemiş keçi veya inek sütü 12 aydan küçük bebekler için uygun değildir. Bu sütlerde doğru seviyede protein, laktoz, yağ, vitamin ve mineral bulunmamaktadır.

Klinik değerlendirme
Tam yağlı keçi sütünden üretilmiş formüller için çift körlü randomize ve kontrollü bir çalışma (RCTS) tamamlanmıştır. Bu çalışmalarda keçi sütü formülüyle beslenen yeni doğan sağlıklı bebeklerin gelişimiyle, inek sütünden üretilmiş formülle beslenen sağlıklı bebeklerin gelişimleri karşılaştırılmıştır 1,2,3. Yapılan son çalışmada formülle beslenen toplam 200 bebek 12 ay boyunca keçi veya inek sütü formülü kullanmak üzere rastgele seçilmiştir. Karşılaştırma yapmak amacıyla anne sütüyle beslenmiş 101 bebek içeren bir referans grubu da çalışmaya dahil edilmiştir.

Golden Goat Markalı diğer ürünler için Tıklayınız.

İndirimli ve ucuz fiyatıyla satın alabileceğiniz Golden Goat 2 Keçi Sütü Bazlı Bebek Maması 400gr.

Teslimat & İade Bilgileri

Teslimat

Golden Goat 2 Keçi Sütü Bazlı 400 gr Bebek Maması Ürünün tahmini kargoya veriliş tarihi : 20.02.2020

Siparişinizin kargoya veriliş tarihi sepetinizde bulunan diğer ürünlere bağlı olarak değişebilir.
Siparişinizi en kısa sürede size ulaştırmak için elimizden geleni yapacağımıza söz veriyoruz.

Teslimat adresinin Şehir Merkezinden uzak olduğu ve/veya kargo şubesinin bulunmadığı ilçe, semt ve köyler için kargonuzun teslimatı Varış Şubesinin planlaması ile gerçekleştirilmektedir. Bu tip durumlarda kargo takip numaranız ile varış şubesinin telefonunu öğrenebilir ve detayları alabilirsiniz.

 

Golden Goat 2 Keçi Sütü Bazlı 400 gr Bebek Maması Değişim, İptal ve İade Şartları

-          Ürünler teslim alındıktan 15 (onbeş) takvim günü içerisinde iade edilmelidir.
-          Ürünler hasarsız, eksiksiz ve kullanılmamış olmalıdır.
-          Ürünler kutularının yırtılmamış, zarar görmemiş, açılmmaış ve orjinal ambalajında gönderilmelidir.
-          Ürünler tekrar satılabilir durumda olmalıdır.
-          Ürünlerin ambalaj içerikleri tam olmalıdır.
-          İade formu, kargo teslim tutanağı, faturanın tüm nüshaları ile birilikte gönderilmelidir.

Golden Goat 2 Keçi Sütü Bazlı 400 gr Bebek Maması İptal / İade Süreci

-          Değişim / iade formu eksiksiz doldurulmalıdır.
-          İade edilecek ürünün kargo ücreti göndericiye aittir.
-          İade sebebinde endudu.com’ un kusuru var ise, kargo ücreti göndericinin hesabına başka alışverişlerinde kullanabileceği puan olarak yüklenir.
-          İadenizin onay işlemi tamamlanması durumunda 3 iş günü içinde iadesi yapılmaktadır. (Banka Provizyonlarından kaynaklanan gecikmeler için lütfen bankanız ile irtibata geçiniz)
-          İade işlemi tamamlandığında sistemimizde kayıtlı olan e-posta veya cep telefonunuza bilgilendirme mesajı gönderilir.
-          Siparişin tarafınıza ayıplı olarak ulaşması halinde, lütfen kargo firmasına tutanak tutturunuz. Kargo tutanağı bulunmayan iadelerin yapılamamaktadır.

-          Siparişinizi İptal etmek isterseniz, ürünlerinizi kargoya teslim etmeden hiç bir koşul belirtmeksizin iptal edebilirsiniz.

-          Siparişiniz kargoya verildikten sonra iptal etmek ister iseniz, değişim ve iade sürecini inceleyerek yapabilirsiniz.

-          İptal etmek istediğiniz siparişiniz için Çağrı Merkezimiz (0850 304 26 76), info@endudu.com adresine mail atarak veya hesabım bölümündeki siparişlerim bölümünü kullanarak iptal edebilirsiniz.

Golden Goat 2 Keçi Sütü Bazlı 400 gr Bebek Maması Değişim Süreci

-          İade ve Değişim şartlarındaki kurallara uygun olmalıdır.
-          Değişim / iade formu eksiksiz doldurulmalıdır.
-          Değişim istediğiniz yeni ürün stoklarımızda bulunmaması durumunda sizinle irtibata geçilip, alternatif ürünler hakkında bilgi verilecektir.
-          Aynı siparişe ait en fazla 2 kez değişim yapılmaktadır.

Taksit & Ödeme Seçenekleri

Havale / Eft tutarı: 68,75 TL

Kapıda Nakit Ödeme tutarı: 75,75 TL

Değerli müşterimiz,

Bu üründe taksit seçeneği bulunmamaktadır.

Yorumlar

Hasret Şendoğan (4.10.2016)

ÇOK HIZLILAR. GÜZEL PAKETLEME YAPMŞLAR. TELEFONDA BAYA İLGİLENDİLER SAĞIOLSUNLAR.

Ahmet SELCUK (8.06.2016)

Bu firmadan 2 kez aynı üründen alısım her seferindede adetli alıyorum kargom sorunsuz ürünlerim sorunsuz bir şekilde ulaştırılıyor daha ne olsun... Eczanelerde dolandırılmayın bu insanları tercih edebilirsiniz teşekkurler endudu ailesi.

Yorum yapmak için üye girişi yapmanız gerekmektedir.