0
x
Markalar
Mama Numarası
Kutu Boyutu
Devam Sütleri ve Biberon Mamaları

Devam Sütleri ve Biberon Mamaları Satın Alma Rehberi

* Doktorunuz tarafından özel bir sağlık sorunu nedeniyle farklı bir öneride bulunulmadığı takdirde bütçenize uygun bebeğinizin tadını sevdiği herhangi bir bebek maması seçilebilir.
* Bebek mamasının mutlaka bebeğin yaşına uygun olması gerekir.
* İnek sütü alerjisi olan bir bebek için mama seçilirken mamanın hangi proteinden (İnek sütü, keçi sütü, soya sütü v.b.) hazırlandığına bakılmalıdır. İnek sütüne alerjisi olan bebekler için Golden Goat tercih edilebilir.
* Alerji veya hazımsızlık sorunu nedeniyle doktor tarafından özel bir mama önerildiyse buna uygun seçim yapılmalıdır (Örneğin; laktozsuz mama önerildiyse laktoz içermeyen bir ürün seçilmelidir).
* (DHA) beyin ve zeka gelişimi açısından önemli bir uzun zincirli yağ asididir. Mamalara mutlaka eklenmesi yönünde bir bilgi yoktur. Her mamada değil bazı mamalarda bulunur. Seçim yapılırken bu açıdan da dikkat edilmesi çocuunuzun zeka gelişimi açısından faydalı olacaktır.
* Mümkün olduğunca anne sütüne en yakın içerikteki ürünleri tercih etmelisiniz.
* İçeriğindeki protein oranı bebeğin gelişimi açısından çok önemlidir. Anne sütüne en benzer oranda olanı alınmalıdır.
* Şeker ya da suni tatlandırıcı yerine doğal içeriği olanlar seçilmelidir.
* İçerikteki mineral miktarı gerekli olanın üzerinde olmamalıdır.
* Mama kutusunun üzerindeki talimatlara mutlaka uyulmalıdır.
* Mama kutusu açıldıktan sonra genellikle 1 ay içerisinde tüketilmesi gerekir.
* Mama hazırlanırken de dikkat edilmesi gerekenler vardır. Mutlaka hazırlığa başlamadan eller yıkanmalı, kullanılacak kaplar temiz ve mümkün olduğunca steril olmalı ve bebeğin içebileceği sıcaklıkta olmalıdır. Bu sıcaklık 35-37 derece arasında olmalıdır.

Devam Sütleri ve Biberon Mamalarını Keşfet
Devam Sütleri

Bebeğinizin anne sütü gibi bağışıklık sistemini geliştiren ve ona keşiflerinde besinsel destek veren devam sütlerine ihtiyacı vardır. Bu sayfada, bebeğinizin için özel üretilmiş, Bebelac, MilupaEvolvia ve Baby Goat gibi markaların devam sütlerine ulaşabilirsiniz.