0
x
Markalar
Islak Mendil ve Havlular

Günümüzde birçok ebeveyn bebeğin eli, kolu, boynu, koltukaltı ve bebek bezi değişiminde ıslak mendilini çok sık kullanıyor. Bu yüzden uzmanlar ıslak mendil kullanırken, oldukça seçici davranmamızı belirtiyorlar. Islak mendilin içeriğinde süt, badem ve soya yağı gibi yağlar içeren ıslak mendiller, bebeğin cildini nemlendirip, pişik ve tahriş olmasını engelliyor. Tüketiciye sunulan birçok ıslak mendil var, her biri farklı fiyatlara ve içeriklere sahip. Tam da bu yüzden seçiminizi yaparken nelere dikkat etmelisiniz bu yazımızda.
Bebek ciltlerinin yetişkinlere göre çok daha hassas ve narin olduğu herkes tarafından biliniyor. Bu yüzden yetişkinler için üretilen makyaj temizleyici ıslak mendiller ya da evlerde kullanılan günlük ıslak mendiller bebeklerde kullanılmamalı. Bebeğiniz için, bebeğinizin cildine uygun, bebekler için özel üretilen ıslak havlular kullanılmalı.
Çünkü bebeklerin yağ bezleri henüz gelişmediğinden, ciltleri yetişkinlere göre daha kurudur. Bebeğinizin cildini koruyan deri tabakası, yetişkinlere göre çok daha ince ve korunmasız olduğundan kolayca tahriş olabilir.
Bebeklerin cildi yine hassas olduğundan, bebek bezi değişimi esnasında kullanılan bakım ve temizlik ürünlerinin içeriği çok önemlidir. Cilt için zararlı olan, kimyasal değerleri yüksek ürünlerin kullanılmamasına dikkat edilmelidir. Yetişkinlerde pH değeri 5,5 iken bebeklerde 6,7’dir.
Islak mendil seçerken, tercih edilen ürünün dermatolojik ve ilgili kliniklerce test edilmiş olmasına dikkat etmek gerekir.
* Islak mendiller bebeğin cildinin pH değerine ve hassas yapısına uygun olmalıdır.
* Kaliteli ve güvenilir markaların ürünleri tercih edilmelidir.
* Standartlara uygun olup olmadığına bakılmalıdır.
* Bebeklere özel üretilen ıslak mendiller kullanılmalıdır.
* Parfümsüz, boya maddesi içermeyen, paraben içermeyen, alkol içermeyen, hipoalerjen olan ıslak mendilleri tercih etmelisiniz.

Bebeğinizin cildiyle uyumlu, cildini temizlerken bakım da yapan ıslak mendil ve havlu seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Bu sayfada ıslak mendil ve havlu fiyatlarını inceleyebilir; Uni Baby, Prima, Can Bebe, Dalin ve Sebamed markalarının ıslak mendillerini ve kampanyaları endudu.com aracılığı ile takip edebilirsiniz.